Logo serwisu  » O lidze
ZAMKNIJ Ikona menu

SUPERLIGA RAPID
W SZACHACH SZYBKICH

1 Edycja 2023
5 Spotkań
8 Drużyn klubowych

Superliga w Szachach Szybkich to spółka założona przez osiem czołowych polskich klubów szachowych oraz fundację Nobilis Ludus.

Wyraźny wzrost popularności szachów w Polsce jako dyscypliny sportowej i liczne sukcesy polskich szachistów na arenie międzynarodowej – to główne powody, dla których powstała Superliga Rapid, czyli nowatorski format rozgrywek ligowych w szachach szybkich, ale także miejsce spotkań dla najlepszych zawodników, komentatorów, szachistów-amatorów oraz wszystkich przyjaciół królewskiej gry.

Naszym celem jest stworzenie nowej jakości widowiska sportowego, opartego na bardzo wysokim poziomie rozgrywek szachowych oraz szerokiej promocji naszej dyscypliny w mediach. Postawiliśmy na szachy szybkie, które dostarczają wielu emocji nie tylko zawodnikom, ale również kibicom, równocześnie gwarantując odpowiednią jakość szachowej rywalizacji.

Zaprosiliśmy do współpracy znanych i lubianych komentatorów, którzy wychwycą najciekawsze momenty najważniejszych partii i przeprowadzą kibiców przez liczne kombinacje oraz skomplikowane idee. Z kolei dzięki współpracy z największymi mediami pokażemy to, co w królewskiej grze najlepsze – połączenie rozwoju intelektualnego ze sportową rywalizacją bez względu na wiek czy płeć.