Logo serwisu  » Śląsk wita! Co pokaże nam drugi zjazd Superligi?
ZAMKNIJ Ikona menu

Śląsk wita! Co pokaże nam drugi zjazd Superligi?

Przygotujmy się na szachowe emocje na najwyższym poziomie! Drugi zjazd Superligi odbędzie się już 9 maja w Katowicach, więc pytanie brzmi co nas będzie czekać w najbliższy wtorek?

Plan dnia

Zawodnicy ośmiu klubów i wszyscy fani królewskiej gry spotkają się w Hotelu Park Diament przy ul. Wita Stwosza 37, gdzie już o 15:45 oficjalnie rozpocznie się drugi zjazd Superligi. W trakcie tego zjazdu rozegrane zostaną cztery rundy:

  • 4 runda – 16:00
  • 5 runda – 17:10
  • 6 runda – 18:20
  • 7 runda – 19:30

Wszystkie partie będą komentowane na żywo na naszym kanale na YouTube przez znamienity duet komentatorski w składzie: GM Marcin „Tapir” Tazbir oraz Maciej „Marianczello” Domin. Kolejny raz postarają się stanąć na wysokości zadania i opowiedzą widzom, co się dzieje na sześćdziesięciu czterech polach. Transmisja będzie dostępna pod tym linkiem:

Wyniki po pierwszym zjeździe

Po pierwszych trzech rundach na czele tabeli znajdują się zawodnicy VOTUM SA Polonii Wrocław oraz reprezentanci KS Gwiazdy Bydgoszcz. Oba zespoły uzbierały po 7 punktów meczowych, jednak dzięki małym punktom, to wrocławianie dzierżą palmę pierwszeństwa. Podium uzupełniają gospodarze drugiego zjazdu – Wasko Hetman GKS Katowice.

W Katowicach będzie kilka pojedynków między drużynami z pierwszej połowy tabeli, między innymi VOTUM SA Polonia Wrocław zagra z Wasko Hetmanem GKS Katowice oraz KS Gwiazdą Bydgoszcz. Czy pozwoli to zatrząść ligową tabelą? Różnice punktowe między klubami są minimalne, tak że pierwsze i szóste miejsce dzieli… jeden wygrany mecz.

Jakie mecze zostaną rozegrane w Katowicach?

Serwis turniejowy jest dostępny na stronie Chessarbiter: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_2362/

Jaki jest format zawodów?

Kluby grają systemem dwukołowym (tzn. każdy z każdym zagra mecz i rewanż). Mecze będą toczyć się na czterech szachownicach. W każdym meczu musi wystąpić co najmniej 1 zawodniczka, jednak kluby mają pełną dowolność zgłoszenia na której szachownicy ona zagra.

W przypadku remisu następuje dogrywka w formie Armagedonu, co spowoduje, że remisy meczowe będą niemożliwe! Armagedon tempem białe 5 min, czarne 4 min z dodawaniem 1 sekundy na ruch po 60 posunięciu. Dogrywka odbędzie się na jednej szachownicy, klub ma prawo wybrać dowolnego zawodnika ze składu. Kolor wybiera drużyna z niższym średnim rankingiem w danym meczu.

Jak wygląda Armagedon?

Na pierwszym zjeździe Superligi byliśmy świadkami trzech Armagedonów. Te niezwykle emocjonalne chwile zostały specjalnie przygotowane na naszym YouTube, zachęcamy do obejrzenia.

Aktualności